Nawigacja
    Strona główna
    Serwis Informacyjny
    Wstecz
Życiorys
    Przybliżamy sylwetkę kandydata
Prawa Narodów
    Katechizm Kościoła Katolickiego
    Prawa Narodów - UE
    Jan Paweł II do
Polskiego Parlamentu
    O polskich wojskach
w okupowanym Iraku
    Prawa polskiej mniejszości
narodowej na Białorusi
    Uchwała autorstwa Jana Łopuszańskiego w sprawie praw polskiej mniejszości narodowej na Białorusi
Kontakt
    E-mail
    E-mail ze strony www
    Biura poselskie
    Webmaster

Książki:Baner reklamowy:

Oświadczenie Jerzego Masłowskiego senatora RP

28 września 2000 r. grupa młodych ludzi rozdawała ulotki wyborcze Jana Łopuszańskiego i Mariana Krzaklewskiego na wyłączonej z ruchu części ulicy Lwowskiej w Chełmie. Około godziny 14.00 na tym odcinku ulicy Lwowskiej zaczęli gromadzić się zwolennicy Aleksandra Kwaśniewskiego, oczekując na jego przybycie na wiec wyborczy. Pojawiły się też liczne patrole policji.
W pewnym momencie do grupy 5 uczniów i studentów podszedł cywilny funkcjonariusz policji i patrol w mundurach. Wylegitymowano ich bez słowa wyjaśnienia o powód, a następnie przeszukiwano plecaki. Interweniujący w ich sprawie kolega, będący pełnomocnikiem sztabu wyborczego Jana Łopuszańskiego, Rafał Bukowski od jednego z policjantów usłyszał: "Są niewłaściwie ubrani", a policjant o numerze służbowym 9020, używając niecenzuralnych słów, zagroził pobiciem. Następnie wszystkich po zabraniu dokumentów i wykręceniu rąk, mimo iż nie stawiali oporu, zaprowadzono do radiowozu i odwieziono do Komendy Miejskiej Policji. Tam zamknięto ich w celi, a następnie każdego po kolei przesłuchiwano spisując i sprawdzając dane personalne. Po upływie około 3 godzin bez spisywania protokołu zatrzymania, a tym bardziej słowa przeprosin wszystkich wypuszczono.
Wcześniej patrol policji wylegitymował Przemysława Kołtuna, rozlepiającego na słupach ogłoszeniowych plakaty wyborcze. Na pytanie, dlaczego jest legitymowany, usłyszał: "Dzisiaj nie wolno zaklejać plakatów Aleksandra Kwaśniewskiego".
Te bezpodstawne i bezprawne działania funkcjonariuszy policji państwowej wymagają szybkiego wyjaśnienia i ukarania winnych. Zwróciliśmy się do komendanta wojewódzkiego policji z interwencją o ukaranie funkcjonariuszy, którzy w stosunku do spokojnie zachowujących się przedstawicieli innych niż Aleksandra Kwaśniewskiego komitetów wyborczych zastosowali szykany i represje.
Jerzy Masłowski- senator RP
Rafał Bukowski - przedstawiciel represjonowanych
(Nasz Dziennik - 02.10.00/ML)

adres tej strony znajomemu

W sejmie
    Integracja z UE [4]
    Integracja z UE [3]
    Integracja z UE [2]
    Integracja z UE [1]
    Wotum nieufności min. Cimoszewiczowi
Ze strony sejmowej
    Wypowiedzi
    Interpelacje
    Zapytania
    Oświadczenia
    Głosowania
Listy, polemiki
    List do członków Porozumienia Polskiego
    List do Romana Giertycha
    W Naszym Dzienniku- Polska oczekuje

wap.lopuszanski.pl

Porozumienie Polskie

WYDAWNICTWO POLWEN