Nawigacja
    Strona główna
    Serwis Informacyjny
    Wstecz
Życiorys
    Przybliżamy sylwetkę kandydata
Prawa Narodów
    Katechizm Kościoła Katolickiego
    Prawa Narodów - UE
    Jan Paweł II do
Polskiego Parlamentu
    O polskich wojskach
w okupowanym Iraku
    Prawa polskiej mniejszości
narodowej na Białorusi
    Uchwała autorstwa Jana Łopuszańskiego w sprawie praw polskiej mniejszości narodowej na Białorusi
Kontakt
    E-mail
    E-mail ze strony www
    Biura poselskie
    Webmaster

Książki:Baner reklamowy:

"URSUS" przeciwko wypowiedzi ks.Michalaka


Ksiądz Henryk Michalak
Proboszcz Parafii pw.
Św. Rafała, św.Alberta, bł. Honoraty
Warszawa-Marymont

P R O T E S T

W imieniu członków "Solidarności" "Ursusa" pragnę zaprotestować przeciwko poparciu Mariana Krzaklewskiego przez księdza podczas pięknej mszy świętej poświęconej programowi Powszechnego Uwłaszczenia Narodu Polskiego.
Prywatna wypowiedź księdza wywołała burze dyskusji i oburzenia podczas mszy świętej. Dlaczego sugeruje się nam pana Krzaklewskiego na prezydenta RP, skoro pan ten firmował i firmuje rozkradanie Polski. Za rządów AWS nie ma już polskiej Stoczni Gdańskiej, a akcjonariusze Stoczni puszczeni zostali w skarpetkach, a gdzie był pan Krzaklewski jak ZOMO rozbijało strajk w "Tormięsie" po to, aby zlikwidować ten zakład. A gdzie był pan Krzaklewski jak była próba wyrzucenia z rządu grabarza polskiej gospodarki komunisty L. Balcerowicza, czy przypadkiem nie bronił go jak lew ? A gdzie był pan Krzaklewski jak oddawano polskie banki obcym ? A kto firmuje celowo likwidacje polskiego rolnictwa, aby przypodobać się oligarchii Brukselskiej ? A kto zdradził program "Solidarności", aby realizować program "kombundu" czyli UW, czy przypadkiem nie pan Krzaklewski ? A kto firmuje powolne zamieranie "Solidarności", było nas w roku \'91 - 4 miliony członków - dziś zaledwie 700 tysięcy i liczba ciągle spada, czy przypadkiem nie pod kierownictwem M. Krzaklewskiego ? Jak tak dalej pójdzie to "Solidarność" złoży swoje sztandary do muzeum. Jeżeli ksiądz uważa, że na siłę trzeba uratować M. Krzaklewskiego przed politycznym niebytem, czyli trzeba zrobić wszystko, aby w II turze spotkał się z komunistą Kwaśniewskim - to ksiądz jest w błędzie. Tak właśnie chce Kwaśniewski. Oni wiedzą, że Krzaklewski jest słabym, niekonkretnym człowiekiem i ma największy negatywny elektorat , po prostu go w II turze "rozjadą". M. Krzaklewskiemu trzeba zaproponować wypoczynek w Sulejówku, po to aby miał czas nad przemyślenie nad popełnionymi błędami, a nie udzielać poparcia na urząd prezydenta. Z Kwaśniewskim może wygrać Polak - Katolik, który nie ma na sumieniu rozkradania Polski. Są tacy, tylko muszą mieć pomoc również od księdza i innych kapłanów. Robotnicy pytają mnie np. skąd sztab M. Krzaklewskiego ma takie potężne środki finansowe na kampanię wyborczą, pytają czy przypadkiem nie z wyprzedawania za łapówki majątku Polski, a my Polscy robotnicy jesteśmy wyrzucani z pracy.
Proszę nas czasami nie posądzać o to, że do II tury chcemy doprowadzić p.Olechowskiego, my wiemy, że układ w II turze Kwaśniewski i Olechowski to jest taki wybór jakbyśmy mieli się opowiedzieć za Mossadem lub CIA.
Pragnę podkreślić, że wylansowanie p. Kwaśniewskiego i SLD możemy zawdzięczać M. Krzaklewskiemu za tzw. antyludzkie reformy, zdradę programu "Solidarności" oraz "dopieszczanie" tow. Balcerowicza, Geremka i całego tego antypolskiego ugrupowania UW. Błagam księdza proboszcza i innych kapłanów, którzy mogą zmienić swoje nastawienie do innego kandydata, który opowiada się za Niepodległą Polską i Suwerennym Narodem Polskim. My robotnicy "Ursusa" nie będziemy popierać tych ludzi, którzy pchają nas w objęcia szatana Brukselskiego, nad nami jest Pan Bóg a nie struktura ponadnarodowa.


Zygmunt Wrzodak

Warszawa, 5.10.2000 r.

adres tej strony znajomemu

W sejmie
    Integracja z UE [4]
    Integracja z UE [3]
    Integracja z UE [2]
    Integracja z UE [1]
    Wotum nieufności min. Cimoszewiczowi
Ze strony sejmowej
    Wypowiedzi
    Interpelacje
    Zapytania
    Oświadczenia
    Głosowania
Listy, polemiki
    List do członków Porozumienia Polskiego
    List do Romana Giertycha
    W Naszym Dzienniku- Polska oczekuje

wap.lopuszanski.pl

Porozumienie Polskie

WYDAWNICTWO POLWEN