Nawigacja
    Strona główna
    Serwis Informacyjny
    Wstecz
Życiorys
    Przybliżamy sylwetkę kandydata
Prawa Narodów
    Katechizm Kościoła Katolickiego
    Prawa Narodów - UE
    Jan Paweł II do
Polskiego Parlamentu
    O polskich wojskach
w okupowanym Iraku
    Prawa polskiej mniejszości
narodowej na Białorusi
    Uchwała autorstwa Jana Łopuszańskiego w sprawie praw polskiej mniejszości narodowej na Białorusi
Kontakt
    E-mail
    E-mail ze strony www
    Biura poselskie
    Webmaster

Książki:Baner reklamowy:

Kampania za oceanem - Nasz Dziennik 01.09.00

- Pamiętajmy, że Naród Polski żyje nie tylko w państwie polskim, ale także w wielu miejscach na świecie. Od kandydata na prezydenta należy się rodakom gest jedności i solidarności, niezależnie od tego, gdzie się oni znajdują. Podejmuję takie działania, aby pokazać, że jestem z nimi - mówił Jan Łopuszański przed odlotem do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wraz z Łopuszańskim i jego żoną do Ameryki udał się Zygmunt Wrzodak, przewodniczący "Solidarności" z Ursusa.
Kandydujący w wyborach poseł będzie miał szereg publicznych spotkań z Polonią amerykańską, spotka się także z Edwardem Moskalem, prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej. Po krótkim, sześciodniowym, pobycie za oceanem wraca do intensywnych spotkań z wyborcami w kraju.
Jan Łopuszański przebywać będzie głównie w miejscach największych skupisk Polaków: w Chicago i Toronto. Zaproszenia przyszły także z innych miejsc, z Detroit, Nowego Jorku czy Dallas. - Nie mogąc wszędzie dojechać, niejako symbolicznie chciałbym się spotkać ze wszystkimi Polakami żyjącymi poza granicami państwa polskiego - stwierdził Łopuszański. Już dwa miesiące temu Łopuszański skierował list do Polonii, w którym przedstawiał swój program. Sztab wyborczy Łopuszańskiego ma swoich pełnomocników nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także Norwegii i Niemczech.
Po raz pierwszy w tych wyborach prezydenckich Polacy mieszkający za granicą będą mogli uczestniczyć także w drugiej turze głosowania.
Udający się za ocean razem z Łopuszańskim Zygmunt Wrzodak skomentował odbywające się w Gdańsku uroczystości 20. rocznicy Sierpnia 80. - Na wczorajszy Nadzwyczajny Zjazd "Solidarności" zaproszeni zostali ludzie, którzy stworzyli dla członków "Solidarności" bezrobocie. Wprowadzali nieludzki program gospodarczy, który był narzucony z zewnątrz. "Solidarność" nie walczyła nigdy o to, aby służyć jakiejś strukturze ponadnarodowej, zaś obecni działacze "Solidarności" szczebla krajowego, zasiadający w Sejmie, służą Brukseli, a nie członkom "Solidarności". Zygmunt Wrzodak uznał za skandal zaproszenie Bronisława Geremka, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Frasyniuka, Jana Lityńskiego i innych działaczy Unii Wolności.
Jan Ośko
Nasz Dziennik 01.09.00

adres tej strony znajomemu

W sejmie
    Integracja z UE [4]
    Integracja z UE [3]
    Integracja z UE [2]
    Integracja z UE [1]
    Wotum nieufności min. Cimoszewiczowi
Ze strony sejmowej
    Wypowiedzi
    Interpelacje
    Zapytania
    Oświadczenia
    Głosowania
Listy, polemiki
    List do członków Porozumienia Polskiego
    List do Romana Giertycha
    W Naszym Dzienniku- Polska oczekuje

wap.lopuszanski.pl

Porozumienie Polskie

WYDAWNICTWO POLWEN